Jak vybrat masážní křeslo?

V tomto článku popíšeme na co se soustředit při výběru masážního křesla. Po obecných informacích dáme konkrétní tipy pro každou třídu - od ekonomické volby, přes nejlepší poměr cena/výkon, až po nejšpičkovější výrobky.

Nejjednodušší křesla nabízí pouze vibrační masáž.

Vibrační masáž je spíše doplňková a slouží k relaxaci (je prostě příjemná – asi jako drbání). Nejde o silovou masáž svalů (hnětení, poklep apod.), ale o jemné vrnění, které přispívá k prokrvení těla. Vibrační masáž zajišťuje několik vibračních motorů, rozmístěných v křesle (typicky: krk, lopatky, kříž, stehna). Tato křesla se hodí i pro prosté sezení, třeba u televize, a designem dobře zapadnou k jinému nábytku. Oblíbené jsou například MD-OH-28/3 nebo Profimedica AT 7036.

Polohovací křeslo s vibrační masáží MD-28 3-OH-MS otočné Relaxační křeslo Profimedica AT 7036 s vibrační masáží

Relaxační polohovací křesla s doplňkovou vibrační masáží: MD-OH-28/3 a Profimedica AT 7036.

Skutečná masážní křesla mají silové mechaniky.

Silové masážní mechaniky - především zádové rollery a vzduchové airbagy - poskytují plnohodnotnou masáž různých částí těla. Mezi jednotlivými křesly jsou rozdíly v nabídce poskytovaných masáží a v jejich kvalitě.

Co nás zajímá při výběru masážního křesla:

 1. Rozsah rollerů.
  Dosáhnou zádové rollery až na krk a pod stehna? 
 2. Práce zádové mechaniky a možnosti nastavení.
  Je masáž jen příjemná, nebo i zdravá? Jaké pohyby je mechanika schopná povádět? Jak podrobně mohu určit výšku a rozpětí masážních ramen, jaký pohyb mohu mechanice navolit?
 3. Provedení airbagů a jejich rozmístění na křesle.
  Tvar a zpracování airbagů má vliv na to, jakým způsobem pracují – zda danou část těla pouze jednoduše mačkají, nebo provádějí sofistikovanější hnětení. Rozmístění má vliv na to, kolik procent těla dokáží namasírovat.
 4. Intenzita síly.
  Jak umí být mechanika silná, či naopak citlivá, a v jakých rozsazích lze intenzitu navolit.

Podstatná je velikost křesla. Většina křesel má nosnost do cca 120-130 kg a dobře obslouží člověka do výšky cca 190 cm. Vyšší lidé se musí do křesla „vměstnat“. Mezi největší křesla patří Profimedica A 305 Alice, Casada Alphasonic II, Casada Titan či Inada DreamWave. Naopak třeba Casada Betasonic II či Casada Aura jsou spíše kompaktnější.

Většina křesel má zabudované vyhřívání, možnost poslechu hudby a libovolně nastavitelné polohování – to je běžné. Některá křesla však mají speciální funkce, které jsou velmi vítané – například protahování, pohybování pánví (skvělé na křížovou páteř) nebo terapii zvukovými vlnami (křesla Casada).

Jaké masážní křeslo vybrat?

Základní třída

Úplným základem je Rovos R 8311. Ten má ale na zádech jen otočné hlavice – nikoliv pojezdy. Masíruje příjemně, ale masáž je primitivní a stacionární. Vyšším modelem je Rovos R8665L – ten už má zádové rollery a poskytuje slušnou základní úroveň masáží. Jeho masáže jsou spíše jemnější – velmi se hodí např. pro starší uživatele.  

K základním masážním křeslům patří také křesla malá: Profimedica 2000 a Profimedica A 157. Obě umí prakticky totéž. Jejich masáže jsou velmi příjemné, dostatečně silné a nastavení lze solidně přizpůsobit. Obě se designem hodí k běžnému domácímu nábytku. Při rozhodování mezi nimi hraje roli především velikost. Profimedica A 157 dává lepší podporu pro sezení, ale je poměrně malé (člověk s výškou 185 cm už nemá dobrou podporu hlavy - lze řešit polštářem). Většímu člověku bychom z těchto dvou doporučili Profimedica 2000, díky jeho otevřenějšímu designu.

Profimedica A 157_vyrp12_28Rovos-R8665L-bok-sv-c

Malé masážní křeslo Profimedica A 157 a základní větší masážní křeslo Rovos R8665L.

Střední třída

Ve střední třídě jsou křesla, která poskytují velmi kvalitní, bohaté masáže a nechybí jim nic podstatného. Rozsahy jejich masážních mechanismů dobře obsluhují většinu těla a nabízí solidní úroveň manuálního nastavení. K levnějším patří čínská Profimedica A 305 Alice a její němečtí konkurenti: o něco menší (resp. užší) Casada Betasonic II a naopak velmi robustní Casada Aplhasonic II (obslouží i uživatele nad 190 cm a do 130 kg). Všechna křesla značky Casada mají k masážím navíc zvukovou terapii Braintronic.

Křesla této třídy mohou být bez obav nasazena i ve wellness studiích, pro celodenní provoz. Jejich odolnost je vysoká a teprve po několika letech může dojít např. k opotřebení polštářů – což se dá vyměnit (polstrování je jednoduše snímatelné pomocí zipů). Servis zajišťujeme u všech modelů, které prodáváme.

Profimedica A 305 - AliceCasada Alpha Sonic II

Velká masážní křesla střední třídy - čínská Profimedica A 305 Alice a německá Casada Alphasonic II.

Nejvyšší třída

Zde jsou vlajkové lodě těch nejvyhlášenějších značek. Tyto modely jsou nabité technologiemi a mají speciální funkce, které jinde nenajdete. Jsou nejlépe ovladatelné, a hlavně mají nejlépe propracované masáže. Jejich masážní mechaniky i airbagy provádí sofistikované pohyby, aby vyhověly složitým tělesným partiím a masáž byla maximálně účelná a skutečně zdravá. Tato křesla mají také nejlepší senzory a nejlépe ošetřené skenování těla, takže svého uživatele nejlépe diagnostikují a dokáží mu masáže upravit přesně na míru. Ta nejlepší křesla mají umělou inteligenci, která kondici uživatele vyhodnocují neustále a upravují podle ní běh masáže.  

K nejlepším křeslům patří osvědčená a nepřekonaná japonská Inada DreamWave s několika unikátními funkcemi (masáž ramen z polštáře shora, krouživý sedák) a báječným rozsahem mechanismů (až do špiček prstů!), anebo horká novinka Casada Titan s umělou inteligencí, dvěma silnými zádovými mechanikami a s pohyblivou dráhou jejich pojezdu. Ke špičce patří také Casada Aura – mistrná především na nohy. A zmiňme ještě zcela nový koncept Inada Therapina Robo, s pohyblivými vzduchovými polštáři na rukou a nohou.

Inada DreamWaveCasada Titan

Luxusní masážní křesla s unikátními funkcemi - japonská Inada Dreamwave a německý Casada Titan.

Kontraindikace – kdy a jak masážní křeslo nepoužívat

Máte nějaký zdravotní problém a přemýšlíte, zda můžete masážní křeslo používat? Stručně řečeno: pokud můžete na masáž k masérovi, můžete i do masážního křesla.
Kontraindikace:

 • Křečové žíly v pokročilém stadiu.
  Vynechte vzduchové i jiné masáže nohou (u křesel lze vypínat).
 • Onemocnění vyžadující útlum metabolismu.
  Masáž aktivuje metabolismus. Máte-li onemocnění, při nichž je lepší metabolismus naopak tlumit (např. záněty, virové a nádorové onemocnění) - masáž se nedoporučuje.
 • Kardiostimulátor.
  Nepoužívejte vibrační masáže. Ale kardiostimulátoru nevadí silové masáže (válečky, mačkání) - ty můžete bez omezení.
 • Akutní výhřez plotýnky.
  Nepoužívejte zádové rollery (lze vypnout). Vzduchovou masáž jinde na těle si můžete dopřát bez omezení.

Masážní křesla mají docela sílu. Na jednu masáž se doporučuje délka cca 20 minut. Křesla jsou takto koncipovaná – sama vám délku masáže doporučí. Chcete-li více, doporučujeme jednu masáž ráno a druhou odpoledne. Samozřejmě, můžete si dát i dvě či tři po sobě, ale doporučujeme to zkrátka nepřehánět.

Potřebujete vědět více?
Michal poradí: 608 449 964

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení