Masážní křesla pro sportovce

Masážní křesla pro sportovce

Masáž a sport k sobě neodmyslitelně patří. Pro profesionální sportovce je součástí tréninkového plánu, ale ani ostatní by si neměli po sportovním výkonu masáž odpírat. Není to zbytečný luxus, ale odpovědná péče o vlastní tělo. 

Pohyb je zdraví prospěšný, ale unavené svaly potřebují náležitou regeneraci, aby nám sportovní aktivita spíš neublížila. Problémem však bývá nedostatek času. Kde vzít po sportu ještě čas na to, zajít si na masáž? Jednoduchým řešením je pořídit si masážní křeslo přímo domů.

 

Proč je masáž po sportu potřeba?

Sportovní výkon je pro organismus určitým typem stresu. Během něj dochází k vyplavení kyseliny mléčné do svalů, dostavuje se bolest a zatuhlost. Namožené svaly nás můžou potrápit i několik dnů. Pokud tyto nepříjemnosti podceňujeme a pokračujeme v pohybu s nedostatečně zregenerovanými svaly, zaděláváme si na problém s mikrorupturami svalů. Opakující se drobná svalová poranění můžou vést k i trvalým následkům.

 

V čem nám při sportu pomůže masážní křeslo?

Masáž si dopřejeme po výkonu, kdy nám přináší řadu benefitů:

  • Uvolní se a prohřejí svaly, odbourává se kyselina mléčná a nedochází tak k bolesti svalů,
  • zlepšuje se krevní oběh a snižuje zvýšený krevní tlak,
  • stimuluje se metabolismus,
  • uvolňují se klouby a zvyšuje se jejich mobilita,
  • posílí organismus a umožní nám bezpečně zvyšovat tréninkovou zátěž,
  • působí blahodárně na psychiku a zlepší nám spánek.

 

Masáž je možné absolvovat i přibližně hodinu před sportem, protože:

  • povzbudí a prokrví svaly,
  • snižuje riziko zranění.

 

Jaké masážní křeslo zvolit?

Výběr masážních křesel je bohatý, od jednoduchých relaxačních až po profesionální s řadou vychytávek. Pro sportovce bychom doporučili masážní křeslo alespoň střední třídy, které nabízí řadu funkcí, několik typů masáží a kromě volitelných programů i individuální ovládání, díky kterému si můžete masáž cíleně nastavit podle napětí jednotlivých svalů. Perfektně vás uvolní například křeslo Profimedica A130 nebo Profimedica A 190.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení