Masážní křeslo dokáže zpříjemnit důchodový věk

Masážní křeslo dokáže zpříjemnit důchodový věk

 

Po celoživotní práci a aktivním životě se cítíte unavení a provází vás mnohé bolesti. Tělo máte zatuhlé, snižuje se pružnost svalů, bolí vás klouby a objevují se potíže se spánkem. Smířili jste se s tím, že všechny tyto nepříjemnosti prostě patří k věku, a myslíte si, že s tím nejde nic dělat? 

Není to tak úplně pravda. Bolest vám nemusí kazit chvíle, kdy byste si měli užívat zaslouženého odpočinku. Mnohé problémy dokáže vyřešit masáž.

 

S čím vám v seniorském věku masáž pomůže

  • Uvolňuje zatuhlá místa a odstraňuje bolestivost svalů.
  • Upravuje svalové napětí a přispívá k udržení rovného postoje.
  • Zvyšuje rozsah pohybu, zmírňuje bolest zad a nohou.
  • Podporuje krevní oběh, napomáhá lymfatickému systému, odvádí z těla toxiny a zmenšuje otoky.
  • Snižuje stres, odbourává psychické napětí a příznivě ovlivňuje spánek.

 

Pro seniory je ale často nemožné jezdit na masáž. Problémem může být právě zhoršená pohyblivost nebo potíže s dopravou. Skvělým pomocníkem je však masážní křeslo.

 

Masážní křeslo pro seniory

Masážní křeslo má ohromnou výhodu v tom, že si můžete uvolňující masáž dopřát kdykoliv a nerušeně v pohodlí svého domova. Sami si také určíte intenzitu i délku masáže. Při výběru masážního křesla pro seniora je zapotřebí vzít v úvahu některá specifika.

 

Zásady výběru masážního křesla pro seniory

Určující je zdravotní stav. Zatímco někdo si může i ve starším věku dovolit intenzivnější masáž, jiný potřebuje už jen jemnou masáž na prohřátí s ohledem na zvýšenou citlivost těla. Je vhodné vybírat z modelů, které nabízejí více možností volitelných programů a navíc individuální nastavení na jednotlivé části těla. Celou škálu možností včetně lymfomasáží nabízí křeslo PROFIMEDICA AT 7300, které ani nezatíží vaši peněženku. Špičkovou péči s možností meditace a stimulace mozku, díky čemuž si můžete snadno navodit různé stavy relaxace, vám poskytne křeslo Casada Skyliner II.

Při výběru nezapomeňte ani na pohodlné usazování a možnost individuálního polohování zad a nohou. Senioři ocení také funkci vyhřívání, jakou nabízí křeslo Profimedica A 305 – Alice. Jako bonus u něj oceníte možnost ovládaní pouhým hlasem, takže odpadají starosti se zapomenutými brýlemi.

Masážní křeslo výrazně prospěje vašemu zdraví a pomůže vám zvýšit kvalitu života a užít si spokojeně důchodový věk.